Accessible Page Links


Page Tools

Main page Content

Our staff

ADMIINISTRATION TEAM
Kostowski
Denise
Principal
Laing
Fiona
Deputy Principal – Year 9
flaing1@eq.edu.au
Campbell
Simon
Deputy Principal – Years 8 & 12
Stutz
Matthew
Deputy Principal – Years 7 and 11
Johnson
Daniel
Deputy Principal – Year 10
Fergsuon
Robyn
Deputy Principal – Special Education
HEADS OF DEPARTMENT
Baart
Tammy
Head of Department (Teaching and Learning)
Ferguson
Meagan
Head of Department (Science)
Owen
Maureen
Head of Department (English)
mowen55@eq.edu.au
Lindh
Glen
Head of Department (Design Technology)
Lubbers
Sean
Head of Department (The Arts)
McBean
Lex
Head of Department (Maths)
Muller
Inga
Head of Department (Junior Secondary)
Parker
Robert
Head of Department (HASS)
Raatz
MJ
Head of Department (Digital Technology)
Randolph
Leanne
Head of Department (Senior School)
Webb
Cameron
Head of Department (Sports)
Whitby
Adam
Head of Department (Supportive School Environment)
STUDENT SERVICES TEAM
Davis
Lauren
Guidance Officer (Years 8,10,12)
Appleby
Jodie
Guidance Officer (Years 7,9,11)
japp12@eq.edu.au
Shelley
Laura
School Based Youth Nurse
McPhail
Jasmine
Youth Support Coordinator
Motu
Sam
Student Support Officer
Huynh
Thuy-Vi
Student Support Officer
thuyn72@eq.edu.au
Bowd
Ros
Transition Pathway Officer
Duncan
Julie
CEC Indigenous Program
YEAR LEVEL CO-ORDINATORS
Van Barneveld
Mike
Year 7
Terry
Colin
Year 8
Brooking
Cara
Year 9
Alpert
Edward
Year 10
Miller
Greg
Year 11
Jennings
Gail
Year 12
Teaching Staff
Adams
Chris
Teacher
Ali
Zainab
Teacher
Alpert
Edward
Teacher/Year 10 Co-Ord
Arditto
Joanne
Teacher
Balarezo
Chloe
Teacher
Blake
Katherine
Teacher
Bell
Robyn
Teacher
Benson
Kim
Teacher
Bettenay
Triscia
Teacher
Bond
Shaun
Teacher
Brennan
Judith
Teacher
Bright
Ann
Teacher
Browne
Siobhan
Teacher
Brownlow
Kirsty
Teacher
Brooking
Cara
Teacher/Year 9 Co-Ord
Buchanan
Adrienne
Teacher
Butler
Melissa
Teacher
Butler
Robin
Teacher
Cagney
David
Teacher
Cameron
Graeme
Teacher
Cavell
Kathie
Teacher
Clapham
Ian
Teacher
Clarke
Annie
Teacher
Comerford
Mike
Teacher
Cox
Sarah
Teacher
Damen
Sandra
Teacher
Davey
Anita
Teacher
Davis
Aaron
Teacher
Deen
Asifah
Teacher
Dinh
Tri
Teacher
Ede
Sally
Teacher
Ernst
Olivia
Teacher
Faataape
Jason
Teacher
Fisher
Melissa
Teacher
Flaherty
Kevin
Teacher
Francis
Cameron
Teacher
Frisby
Peter
Teacher
Goodreid
Emerson
Teacher
Goostrey
Kerrie
Teacher
Grimberg
Terry
Teacher
Hadok
Anita
Teacher
ahoda1@eq.edu.au
Hamill
Marilyn
Teacher
mhami30@eq.edu.au
Hiskins
Nicole
Teacher
Hussey
Michelle
Teacher
Janoowalla
Mustafa
Teacher
Jennings
Gail
Teacher/Year 12 Co-Ord
Lam
My
Teacher
Lavery
Trudy
Teacher
Libke
Adam
Teacher
Loxton
Kirsty
Teacher
Mackenzie
Cason
Instrumental Music Teacher
Massey
Donald
Teacher
Matthew
Annie
Teacher
McEwan
Jake
Teacher
McGrath
Scott
Teacher
Medland
Abby
Teacher
Mikhail
Tegan
Teacher
Miller
Greg
Teacher/Year 11 Co-Ord
Miller
Rebecca
Teacher
Milne
Meaghan
Teacher
Morris
Louise
Teacher
Nardi-Scott
Luisa
Teacher
Nelson
Brett
Teacher
Nicholls
Hayley
Teacher
hbrow113@eq.edu.au
O'Brien
Travis
Teacher
Ormston
Sally
Teacher
Parkinson
Helen
Teacher
hpark71@eq.edu.au
Rajalingam
Shweta
Teacher
Scholes
Lisa
Teacher
Sinclair
Justine
Teacher
jsinc96@eq.edu.au
Slater
Adrienne
Teacher
Sonnenburg
Marilyn
Teacher
msonn1@eq.edu.au
Sriappasamy
Sri Haran
Teacher
Stannard
Ros
Teacher
Stiller
Steve
Instrumental Music Teacher
Terry
Colin
Teacher/Year 8 Co-Ord
Thistlewaite
Alisha
Teacher
Thomsen
James
Teacher
jltho0@eq.edu.au
Thomson
Megan
Teacher
Thompson
Richard
Instrumental Music Teacher
Tuia-Thomsen
Hermann
Teacher
Tunstall
Jane
Teacher
jtuns3@.eq.edu.au
Van Barneveld
Mike
Teacher/Year 7 Co-Ord
Van Der Beek
Kylie
Teacher
Vanderveen
Richard
Teacher
Van Westreenen
Kirren
Teacher
Vine
Billy
Teacher
wvine4@eq.edu.au
Westerberg
Leigh
Teacher
Weston
Ben
Teacher
Westwood
Ebony
Instrumental Music Teacher
eawes2@eq.edu.au
White
Leonie
Teacher
ljwhi3@eq.edu.au
Wright
Kirsty
Teacher